Univerzita Karlova v Praze
Univerzita Karlova v Praze
Univerzita Karlova v Praze  Rychlé vyhledávání


        úvod Univerzita Karlova v Praze

URBANISTICKÁ VIZE UNIVERZITY KARLOVY V PRAZE 2030LIBRETO ZADÁNÍ


Nejstarší, největší a nejprestižnější univerzita v České republice - Univerzita Karlova - chce být ještě lepší. Chce být špičkovou vědeckou, výzkumnou i vzdělávací institucí ve střední Evropě, a to v co nejširší oblasti svých téměř 600 studijních oborů. Aby takové úrovně dosáhla, chce své akademické obci poskytnout co možná nejpříhodnější podmínky – kvalitní výukové prostory, knihovny, studijní místa, vědecké laboratoře, klinická pracoviště, ale i stravovací, ubytovací, kulturní a sportovní kapacity. To vše ideálně rozmístěné tak, aby se studenti a jejich vyučující co nejčastěji setkávali, poznávali a mezioborově spolupracovali a to jak v tradičních historických lokacích, tak zároveň ve více funkčním a nakonec i hospodárnějším celku.

Co je v centru Prahy třeba uhájit a co výhodně prodat? Co případně získat od státu, koupit, adaptovat či nově postavit? Máme rozvíjet minikampusy v Bubnech, Jinonicích či snad v Letňanech? A kde bude náš Studentský dům?

Hledáme chytrou a uskutečnitelnou urbanistickou vizi pro rok 2030, která ukáže správný směr či alespoň principy rozvoje naší univerzity a našeho hlavního města.
Tento dokument ...    

Kontaktní osoba
pro tento dokument:


 Eva Šulcová

 

Tento dokument
ke stažení:


     ve formátu PDF
     ve formátu TXT

 

Poslední změna:

29.červen 2014 09:04

 Komentáře a dotazy zasílejte z kontaktního formuláře, Poslední aktualizace: 17.06 2024 18:28, © Univerzita Karlova v Praze